fbpx

sber

Ostrava pomáhá sbírat staré oděvy

Ostrava, 26. března 2019 - Jaro klepe na dveře a s ním i úklid skříní, co však se starým oblečením? Ať už se rozhodnete s ním udělat cokoliv, rozhodně jej nevyhazujte. To, co už nebude sloužit Vám, může ještě posloužit jiným. V České republice existuje několik společnosti, které provozují sběrné kontejnery a oblečení a boty z nich jsou využívány k druhotnému použití s aspektem sociální služby. Jedna z největších společností v České republice, Dimatex, provozující v Moravskoslezském kraji 100 kontejnerů a 1700 v ČR, připravila s Českým červeným křížem, jejich projektem TextilEco a Outlet Arenou Moravia víkendovou sběrovou akci v Ostravě. Jen za sobotu se sesbíralo více než 1.700 kg textilu.

Partner, který sběrovou akci v Ostravě pro potřebné zásadním způsobem podpořil, je OUTLET ARENA MORAVIA. „Jsme rádi, že jsme mohli pomoci dobré věci,“ řekla Šárka Kreissová, marketingová manažerka outletu. „Pro všechny, kteří donesli staré oblečení, jsme připravili poukázku ve výši až 200 Kč, kterou mohli využit pro nákup nového oblečení,“ dodala Šárka Kreissová.

Nasbíraný textil bude sloužit pro použití sociálně potřebným a ten, který nebude dále využíván, bude ekologicky zpracován k dalšímu využití např. na hadry. Za rok 2018 společnost Dimatex nasbírala necelých 7 tis. tun textilu a neziskovým společnostem na podporu jejich aktivit předala 1,3 mil. korun.

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí.

Rozumím