fbpx
IMG 9486t

Svět techniky navštívilo zdarma už 1 500 školáků

Díky naší nově navázané spolupráci s Dolními Vítkovicemi (DOV) se už 1 500 školáků zdarma podívalo do oblíbeného science centra Svět techniky v DOV. Dalších zhruba pět stovek jich ještě do konce letošního roku přijede.

V rámci naší finanční podpory jsme zajistili zdarma vstupy pro celkem 27 škol ze všech koutů Moravskoslezského kraje. Jednou u nich byla i ZŠ Žižkova z Krnova „Více než 80 žáků naší školy mělo možnost se v průběhu tříhodinového programu blíže seznámit s technickými výdobytky dnešní doby, s pokusy, modelacemi či názornými ukázkami v přírodovědných oborech. Řadě z nich je tak již jasnější, jak se vyrábí surové železo, co je to transformátor či jak funguje televizní kamera. Líbila se rovněž výstava CRASH a samozřejmě 3D film z produkce BBC o životě v oceánech a mořích. Popularizace technických předmětů je jistě záslužným činem. Budeme se těšit, že akce tohoto typu nebyla akcí poslední,“ říká Michal Brunclík, učitel technických předmětů.

Máme radost, že naše finanční podpora pomohla dětem se do DOV nejen podívat a dozvědět se nové informace, ale odnést si i nevšední zážitek, ze kterého děti měly radost. Pozitivní ohlasy nás pouze utvrzují v tom, že podpora tímto směrem je správná a smysluplná. V budoucnu bychom rádi vymysleli další podobné koncepty s našimi partnery, díky kterým si děti vyzkouší danou věc reálně, protože věříme, že si tak vše lépe zapamatují.,“ říká Petr Leder, ředitel Outlet Arena Moravia.

Interaktivní science centrum Svět techniky školáky vítá v obou svých částech. V supermoderní budově Velkého světa techniky s Divadlem vědy a 3D kinem. A také i v bývalé VI. energetické ústředně Malý svět techniky U6, kde poutá pozornost expozice úžasných technických vynálezů od parního stroje až po kosmické moduly.

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí.

Rozumím